تاکید روحانی بر ضرورت تسریع در اجرای توافقات ایران و ترکیه

اقامت ترکیه اقامت ترکیه اقامت ترکیه

رییس‌جمهوری کشورمان در تماس تلفنی با رییس‌جمهوری ترکیه با اشاره به اشتراکات عمیق ملت‌های دو کشور، تاکید کرد که زمینه برای گسترش بیش از پیش روابط تهران و آنکارا در همه زمینه‌ها هموار است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در گفت‌وگو با رجب طیب اردوغان و تبریک عید سعید فطر به وی، دولت و ملت ترکیه ، اظهار داشت: ایران و ترکیه با اشتراکات فراوان باید در کنار هم برای حل مشکلات منطقه و به ویژه مبارزه با تروریسم تلاش کنند.

رییس‌جمهوری کشورمان همچنین تسریع در اجرای توافقات میان دو کشور را گامی مهم در توسعه روابط میان دو کشور برشمرد.

روحانی در ادامه با ابراز تاسف از جنایت تروریستی اخیر در فرودگاه استانبول، افزود: ما نیاز به همکاری نزدیکتر میان دو کشور در مبارزه با تروریسم داریم و تردیدی ندارم که اگر دو کشور در کنار هم در برابر این پدیده شوم، حرکت جدی‌تری داشته باشند، قادریم ریشه‌های تروریسم را در این منطقه بخشکانیم.

وی تروریسم را یک معضل و تهدید برای همه کشورهای جهان دانست و اظهار داشت: مبارزه با این پدیده جهانی نیازمند اراده جمعی همه کشورها است.

رییس‌جمهوری ترکیه نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از ابراز همدردی دولت و ملت ایران با دولت و ملت ترکیه به خاطر حملات تروریستی اخیر در استانبول، عید سعید فطر را تبریک گفت و تصریح کرد: ترکیه از توسعه و تعمیق همکاری‌های مشترک تهران و آنکارا پشتیبانی می‌کند.

اردوغان به ضرورت مبارزه همگانی با تروریسم اشاره کرد و با بیان این که آنچه که در پاکستان، عراق، افغانستان، سوریه و فلسطین روی می‌دهد، دیگر قابل تحمل نیست، گفت: ما می‌توانیم با همکاری هم تروریسم را از بین ببریم و تقویت همکاری نهادهای ذی‌ربط دو کشور در این عرصه ضروری است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

© 2018 تمامی حقوق وبسایت متعلق به ترکیه پرتال می باشد